20220419_115146_0000-1910x1074

2022’de Dijital Pazarlama Trendleri Nelerdir?

  • Dijital Pazarlamada Yapay Zeka

Yapay zeka, yalnızca web sitesi trafiğini raporlamak gibi temel görevleri otomatikleştirmekle kalmaz. Bir şirketin organik arama sıralamasını optimize etmek için anahtar kelimeler önerebilir. Bununla birlikte müşterilerin geçmişteki satın alma işlemlerine dayanarak gelecekte ne satın alacaklarını tahmin edebilir.

  • Sohbet Robotları ve Sesli Asistanlar

Google Asistan ve Amazon’un Alexa’sı gibi dijital asistanlar gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Sadece satın alma kolaylığı ve görme engelliler için erişilebilirlik değil, aynı zamanda dijital pazarlama için olanaklarla dolu yeni bir ufuk olacağı tahmin ediliyor.

  •  Mobil Pazarlama

2022’de trend olacak olab mobil pazarlama, web siteniz veya uygulamanız için, herhangi bir cihaz türüne sahip müşterilerin sunduğunuz içeriğe kolayca erişmesini sağlayacak tasarımlar gerekmektedir.

Müşterilerle bağlantı kurmak, birden fazla etkileşim kanalı kullanmak buna örnek. Çok kanallı pazarlama, web seminerlerine/etkinliklere ev sahipliği yapmanın veya konferanslara katılmanın yanı sıra bir blog, web sitesi, sosyal medya ve Whatsapp-Telegram grupları oluşturmayı içerebilir! Yani tek bir sosyal medyada değil her yerde olmalısınız.

  • Pazarlama Otomasyonu

2022’de otomasyon, pazarlamacıların daha üst düzey ve stratejik görevlere fazla zaman ayırmasını sağladığı için işletmeler adına daha önemli ve hatta vazgeçilmez hale gelecek.

Sonuç olarak gelecekte hangi trendlerin ortaya çıkacağının farkında olmak önemlidir! Böylece onlara şimdiden hazırlanabilir ve rekabette bir adım önde olabilirsiniz.

Comments are closed.