IMG_0191-3830x2154-min

Dijital Gen’in Gerçekleştirdiği, Çocukların Gelecek Teknolojilerini Deneyimlediği Proje Başladı

Yeni nesil teknolojilerin gündemden düşmediği bugünlerde, birçok kurum ilk ve ortaokul çağındaki çocukların dijitale olan ilgisini verimli şekilde değerlendirebilmek adına yenilikçi projeler üzerine çalışmalar yürütüyor.

Bu kapsamda yazılım ve teknoloji firması Dijital Gen tarafından geliştirilen projelerden biri olan “Çocuklar için Gelecek” projesinin pilot uygulamasında ilk gün, Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’nda bugün gerçekleştirildi. 2 gün süren pilot uygulamada, okulun 5,6 ve 7. sınıf öğrencileri artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve 3D hologram led gibi yeni nesil teknolojileri deneyimlediler.

“Dezavantajlı okullarda teknoloji konuşulacak”

Türkiye’nin dört bir yanındaki dezavantajlı öğrencilerin; artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve 3D hologram led fan gibi yeni nesil teknolojileri deneyimleyerek öğrenmelerini hedefleyen “Çocuklar için Gelecek” projesi gerçekleştirildi. Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Dijital Gen tarafından Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’nda gerçekleştirilen pilot uygulamada, 2 gün boyunca 5,6 ve 7. sınıftan 500’e yakın öğrenci artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve 3D hologram led fan deneyimleme imkanı buldu.

Yazılım ve teknolojiyi herkes için ulaşılabilir kılmak fikriyle çıktığı yolda kısa zamanda ülkemizin eğitim kurumlarıyla birlikte böylesine değerli projelerde yer alabiliyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım, “Öncelikle teknolojiyi yaygınlaştırmak adına kurguladığımız projemize desteklerinden ötürü Ataşehir Kaymakamımız Sayın İsmail Hakkı Ertaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Günday’a teşekkürlerimi bir borç bilirim. Fikrimize değer vererek bizi dinleyen ve Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’nda projemizin pilot uygulamasının gerçekleştirilmesi konusunda desteklerini esirgemeyen Okul Müdürü Sayın Cengiz Demirbaş’a da ayrıca teşekkür etmek isterim.” dedi.

“Hedefimiz Türkiye’nin dört bir yanındaki dezavantajlı okullarda teknolojiyi öğrencilere deneyimletmek”

2022-2023 eğitim öğretim yılında öncelikli olarak Ataşehir ve çevresindeki dezavantajlı okulları hedef alan ardından Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilmesi planlanan projede; yazılımdan sanal gerçekliğe, artırılmış gerçeklikten hologram teknolojilerine kadar bir çok yeni nesil teknoloji konusunda merak edilenler ele alınıyor olacak. Projede bir yıl içerisinde verilen eğitimlerle 120’den fazla okul ve 72 binden fazla öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Comments are closed.