4757012

İnstagram Biyografinizi Etkili Kullanma Yöntemleri

İnstagram hesabınızdaki o küçük biyografi alanının ne kadar etkili olabileceğini bilseniz şaşacaksınız. Etkili bir şekilde kullanırsanız hesabınızın trafiğini ve okuyucularını arttırmanıza yardımcı olabilir.

İnstagram biyografinizi bir asansör sunumu (elevator pitch) gibi düşünün. Asansör sunumu, bir projeyi bir yatırımcıya asansör yolculuğu süresince (yaklaşık 60 sn) anlatabilme sanatı olarak özetleyebiliriz. İnstagram profilinize gelen kullanıcıları biyografinizle bu yöntemle etkiliyorsunuz. İnstagram biyografinizde çok kısa sürede göz gezdiren kullanıcılar sizin hakkınızda belli başlı fikirlere sahip oluyor.Kitlenizi kalmaya ve sayfanızı takip etmeye ikna etmek için 150 karakter sınırınız var. Çeşitli yazı ve emojilerle destekleyin.

Biyografinize blogunuzun, web sitenizin bağlantısını yerleştirmelisiniz. Bu kitlenizin blogunuza hızlı bir şekilde gitmesini sağlayacaktır. Bağlantıyı başka bir yerde, gönderilerinizde bile yayınlayamayacağınızı unutmayın.

Biyografi kısmında ilhama ihtiyacınız varsa, nişinizdeki diğer kişilere de bakabilirsiniz. Biyografilerini nasıl yaptıklarını görebilirsiniz. Bu size neyin işe yarayıp yaramadığı hakkında bilgi verecektir.

Kısaca sayfanın ne hakkında olduğunu açıklayın ; dikkat çekmek için ,ilgili hashtag, emoji ve bir Linktree bağlantısı kullan. Linktree, web siteniz, en son blog gönderileriniz, bülten kayıt formunuz, daha fazla gibi web’deki birden fazla yere yalnızca 1 bağlantıdan bağlanmanızı sağlayan araçtır.

Comments are closed.