flat-design-linkedin-mockup_23-2149217512.jpg-1790x1006

LinkedIn Erişimimi Nasıl Arttırabilirim?

LinkedIn iş dünyasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir sosyal medya platformudur. İş ağındaki iletişim kolaylığını sağlayarak adeta bir köprü görevi gören bu platform, doğru kullanıldığında sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir. İlgi alanınıza göre staj, iş ve ilişki ağlarınızı güçlendirmek için kullanılabilir. Kişiye özel olarak oluşturulan LinkedIn profillerinizin etkileşimini arttırmak için ise belli adımlara dikkat etmeniz gerekir. 

Profil fotoğrafınıza dikkat edin ve güncel tutun.

Profil fotoğrafınız LinkedIn profilinizde sizi temsil edecek olan görseldir. Hal böyleyken sizi temsil edecek görseli iyi seçmeniz gerekir. Hem sizi yansıtan hem de kurumsal hayata uyacağını düşündüğünüz bir kimlik fotoğrafı oldukça önemlidir. Kişisel değil de şirketiniz adına bir hesap ise kurumsal kimlik logonuzu kullanmaya özen göstermelisiniz. Profil fotoğrafınızı herkes tarafından değil de bağlantı kurduğunuz kişiler tarafından görüntülenmesini isterseniz de bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Hakkında kısmının bulunmasına özen gösterin. 

Hakkında kısmı bağlantı kurduğunuz kişilerin sizi tanıyabilmesi için önemli bir kısımdır. Burada dikkat etmeniz gereken şey kendinizi sade ve yalın bir şekilde tanıtmanızdır. Okunur ve anlaşılır bir şekilde yazılmış hakkında kısmı kişilerin sizi daha iyi tanıyabilmesi ve sizin hakkında düşünce sahibi edinmelerini sağlar. Bu alanı güncel tutmakta oldukça önemlidir. 

Yetenekler 

Hangi alanlarda yetenekli olduğunuzu ve uzman olduğunuz alanlar var ise bunları yazdığınız bir kısımdır. Yeteneklerinizi kişiler oylayabilir. Bu da yetenekli olduğunuz konuda sizin nasıl olduğunuz hakkında diğer kişilere bilgi vermesi bakımından önemlidir. 

Şirket profilinize dikkat edin. 

Herhangi bir şirkette işe başladığında profilinizi güncellerken paylaşım yaparak bağlantı kurduğunuz insanların bunu görmesini sağlayabilirsiniz. İş kimliğinizdeki tüm ayrıntıları eklemeniz ve iş kimliğinizdeki tam pozisyonunuz ne ise bunu eksiksiz bir şekilde yazmanız oldukça önemlidir.  

Alanınızla ilgili diğer profilleri inceleyin. 

LinkedIn’ de etkileşiminiz artsın istiyorsanız alanınızla ilgili kişilerin neler yaptığını ve neleri takip ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Aynı departmanda çalıştığınız kişiler, bağlantılı markalar ve etkileşimi yüksek olan hesapları takip ederek diğer kişiler ve markalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendinizi bu bilgiler doğrultusunda geliştirerek hesap etkileşimini arttırabilirsiniz. 

Düzenli paylaşımlar yaparak aktif olun. 

Profilinizi güncel tutmak ve paylaşımlarda bulunmak bir diğer etkileşimi artırmaya yarayan faktörlerdendir. Düzenli yapılan paylaşımlar sizin daha fazla görünürlüğünüzü artırır. Paylaşım sıklığınızda kendi günlerinizi bulabilir veya ona uygun bir takvim oluşturabilirsiniz. 

Bu adımları izleyerek sağlıklı bir LinkedIn profili oluşturabilirsiniz.Yaptığınız paylaşımları izleme sırası, kaç kişi görüntüledi yada kaç aramada gözüktüğünüz gibi etmenlerle de edindiğiniz bilgileri destekleyebilirsiniz.  

Comments are closed.