20220225_104552_0000-1910x1074

SEO ve İçerik Üretimi Nedir?

SEO nedir sorusuyla ilk olarak başlayalım. SEO yani arama motoru optimizasyonu, Google gibi arama motorları aracılığıyla kolayca bulabilmesi için bir web sitesini optimize etme sürecini ifade eder. İnternet kullanıcılarının arama motorlarında yaptıkları arama sonuçlarının ilk sıralarda listelenmesi amaçlayan çalışmaların genel ad olan SEO’nun amacı; website içeriklerinin Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır.

Marka ve firmaların ürün, servis ve hizmetleri için istedikleri aksiyonu almalarını sağlayan en önemli şeylerden biri de website içerikleridir. Web sitelerindeki içeriklerinin SEO ile bağlantılı olması demek Google aramalarında dahaçok öne çıkmak ve markalarının bilinirliğini arttırmaktır. Bu sebeple profesyonel bir göz ile çalışmayı tercih ederler.

İçerik üretimine gelecek olursak, hedef kitleye yönelik, herhangi bir konu ile ilgili düşüncenin görsel, işitsel ya da yazılı olarak ifade edilmesiyle oluşan imgelerdir. Markalar hedef kitlesine ulaşmak, dijital marka kimliğini oluşturmak istediklerinden, ürün ve hizmetlerini tanıtmak için içerik üretmek ile ilgilenirler. Merak uyandıran bu içerikler görsel işitsel ya da yazılı olarak hazırlanabilir. Sosyal medya hesaplarında, reklam panolarında, oyunlar , televizyon ekranları, SMS,web siteler, ya da tüm diijital dünyada kullanabilirsiniz

Bu sebeple markaların kendi bilinirlikleri ve dijitalde yerlerini almaları için SEO ve İçerik üretimi oldukça büyük önem taşır. 

Dijitale ait tüm ihtiyaçlarınız için Mini Planet ile tanışın. 360 derece ajans hizmeti sunan Mini Planet hakkında detaylı bilgi için www.miniplanet.com.tr adresini ziyaret edin.

Comments are closed.